Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik
~dorota~ napisał:
to ze zapewniono mozliwosc ewakuacji to chyba najmniejsza rzecz jaka moze zrobic panstwo dla swoich obywateli. Ludzie w jakim swiecie wy zyjecie, jezeli waly by byly od poczatku dobrze zrobione nie doszlo by do katastrofy
No jeśli uratowanie życia obywateli jest dla ciebie najmniejszą rzeczą która moze zrobić państwo... A wały skoro wiedzieliście jakie są mogliście sobie sami poprawić w ciągu tych kilku lat.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ta a motorówki chodzą na wodę. Ja nie rozumiem, była ewakuacja, większość została na własną odpowiedzialność więc czego jeszcze oczekujecie? Nie pojmuje tego;/ Najważniejsze, że woda zaczyna opadać.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
WEASZX napisał:
ZNAK JEST JAK JEST PRZEJŚCIE DLA PIESZYCH NA TYM BUDYNKU KOŚCIELNYM I TO JEST PRAWDA NA 100 /
jestem z Machowa i wiem ze taki znak jest a niedowiarki niech ida po powodzi i niech obejrza
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Gość napisał:
No jeśli uratowanie życia obywateli jest dla ciebie najmniejszą rzeczą która moze zrobić państwo... A wały skoro wiedzieliście jakie są mogliście sobie sami poprawić w ciągu tych kilku lat.
u nas wal nie pekl tylko w Zastowie a poza tym jak sie nie ma pojecia to najlepiej sie nie wypowiadac
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
~dorota~ napisał:
u nas wal nie pekl tylko w Zastowie a poza tym jak sie nie ma pojecia to najlepiej sie nie wypowiadac
A wiesz gdzie pęknie następnym razem? Nie macie traktorów i piasku i władz gminnych które to mogą zorganizować? Czy tylko chęci nie macie i łatwiej jest narzekać że wały do dupy a ratownicy ratują zamiast dowozić wodę?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
U nas na Machowie waly sa nowe i trwale wiec chyba nie trzeba niczego naprawiac, bo zostalo to zrobione kilka lat temu. Jesli nei wiesz, to sie nie wypowiadaj.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
emilia napisał:
U nas na Machowie waly sa nowe i trwale wiec chyba nie trzeba niczego naprawiac, bo zostalo to zrobione kilka lat temu. Jesli nei wiesz, to sie nie wypowiadaj.
Sorry, ale opierałem się na zdaniu doroty twierdzącej że wały są źle zrobione.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Naucz sie czytac gosciu albo chociaz podaj Twoje imie i jak nie masz pojecia to najlepiej czytaj tylko w tym forum i nie pisz.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Gość napisał:
A wiesz gdzie pęknie następnym razem? Nie macie traktorów i piasku i władz gminnych które to mogą zorganizować? Czy tylko chęci nie macie i łatwiej jest narzekać że wały do dupy a ratownicy ratują zamiast dowozić wodę?
nie pisalam o walach na Machowie bo chyba nie byly tutaj naprawiane teraz na wiosne .Od 1 klasy w szkole podstawowej ucza czytac moze by tak jeszcze raz do szkoly. Traktorami to mozna sobie zaorac pole a piaskiem wysypac podwörko. Przed laty robili u nas wal na Machowie, trwalo to bardzo dlugo ,firma z Poznania( super!!!!!) i jest w bardzo dobrym stanie.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Gość napisał:
Kilku upartych? Z tego co wiem to ewakuowalo sie tylko ok.1000 osob. A co z reszta? W domach jest ok. 4 tys ludzi. To jest tych "kilku upartych"?
Moim zdaniem liczba ewakuowanych wynika z sumy wszystkich osób , które zostały "spisane" lub policzone podczas ewakuacji dokonanej przez ratowników i strażaków. Ale na pewno nikt nie policzył i chyba nigdy nie policzy tych mieszkańców Powiśla, którzy wcześniej ewakuowali się sami do swoich rodzin lub znajomych . Byłem w piatek po południu na miejscu i tych przezornych było zdecydowanie więcej . Tych co zostali nie nazywałbym upartymi ,lecz inaczej reagującymi na zagrożenie, gdyż w obliczu kataklizmu nie każdy mógł jednakowo ocenić ten stopień zagrożenia . A może byli tez tacy , którzy byli na tyle odważni wobec zagrożenia,że zabrakło im odwagi na opuszczenie tego miejsca i udanie się w "nieznane". W tak dużej liczbie ludzi nie wymagajmy, aby wszyscy jednakowo myśleli i jeszcze na dodatek jednakowo działali. A ilu faktycznie zostało to może kiedyś się dowiemy( wg mnie , licząc procentowo to nie dużo ) .Wszak to temat dobry nie tylko na pracę magisterską , ale na poważne badania naukowe na temat zachowań ludzkich w stanach zagrożenia .
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
dobrze mowisz poza jednym, w takiej sytuacji i decyzji o ewakuacji ktos juz ocenil sytuacje i podjal decyzje, nie ma tu miejsca na gdybanie i wlasna ocene sytuacji
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
WEASZX napisał:
ZNAK JEST JAK JEST PRZEJŚCIE DLA PIESZYCH NA TYM BUDYNKU KOŚCIELNYM I TO JEST PRAWDA NA 100 /
wiesz to ciekawe bo byłem w tym tygodniu w opolu i pytałem w Kancelarii Parafialnej i nikt nie potrafił pokazać mi tego znaku twierdząc że nie miała taka sytuacja miejsca i w Księgach Parafialnych nie ma żadnej wzmianki o takiej sytuacji więc mit uważam za obalony Pozdrawiam Tomek
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
jumper napisał:
dobrze mowisz poza jednym, w takiej sytuacji i decyzji o ewakuacji ktos juz ocenil sytuacje i podjal decyzje, nie ma tu miejsca na gdybanie i wlasna ocene sytuacji
Zapominacie, że nie wprowadzono stanu klęski żywiołowej i nikt nie może tych ludzi zmusić do opuszczenia domów. Mają więc prawo do własnej oceny sytuacji.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
zanim zaczniecie sobie skakać do gardeł to radziła bym przeczytać ten artykuł kielce.gazeta.pl/kielce/1,35255,7917500,Anachroniczny_system_przeciwpowodziowy__wyzsze_waly.html a to zdanie o tym że mamy traktory i piach i powinniśmy sobie sami remontować wały to już tylko totalny ciemniak mógł tak powiedzieć... no chyba że zna się na tym i wie w jaki sposób przeprowadzać takie "ulepszenia" bo sami możemy narobić więcej szkody niż pożytku.. tumanie ;/ zamilcz i nie rób sobie wstydu
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
prawo maja zawsze, prawo ponoszenia konsekwencji wlasnych decyzji tez jak i prawo zachowania milczenia potem
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Może ktoś z czytających forum posiada zdjęcia zalanego kościoła parafialnego i dzwonnicy w Wilkowie ? Jeśli tak, to bardzo proszę o przesłanie na adres : wladomad@wp.pl
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
wladi napisał:
Może ktoś z czytających forum posiada zdjęcia zalanego kościoła parafialnego i dzwonnicy w Wilkowie ? Jeśli tak, to bardzo proszę o przesłanie na adres : wladomad@wp.pl
Wysłałem.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Wyrazy współczucia dla wszystkich zalanych. macie racje pisząc, że nic nie dociera do Machowa, Cupla i Kępę Chotecką. Ja rodziców zabrałem w sobote w nocy po czterogodzinnej wlce ze słuzbami na moście w Szczekarkowie. Oni twierdzili ,że nikt nie czeka na ewakuacjie i przypłyneli na pusto, trzy łodzie przez 3 godziny pływały bez sensu nie wiedząc jak tam się dostać. Okazało się ze przewodnik nigdy nie był dalej niż w Wilkowie ale jak twierdził zna okolice jak własna kieszeń. Oni nie maja pojęcia jak do tych miejscowości dopłynąć. Docieraja do Kątów , Kolonii Wików do wałów koło Szasta i stop, tyle. Potem wracają. Żenada, do tego kłamią i zwodzą ludzi. Pozdrawiam wszystkich.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Monika S. napisał:
zanim zaczniecie sobie skakać do gardeł to radziła bym przeczytać ten artykuł kielce.gazeta.pl/kielce/1,35255,7917500,Anachroniczny_system_przeciwpowodziowy__wyzsze_waly.html a to zdanie o tym że mamy traktory i piach i powinniśmy sobie sami remontować wały to już tylko totalny ciemniak mógł tak powiedzieć... no chyba że zna się na tym i wie w jaki sposób przeprowadzać takie "ulepszenia" bo sami możemy narobić więcej szkody niż pożytku.. tumanie ;/ zamilcz i nie rób sobie wstydu
w 100% zgadzam sie z Toba! jeszcze podeslali nam swietnych inzynierow ktorzy pytaja sie mieszkancow o podstawowe rzeczy zwiazane z budowa nawet drogi z plyt wzdłuż waly, gratuluje. jeszcze nawiazujac do takich wypowiedzi... to nich mieszkancy miast wożą sobie piach w bagaznikach samochodow zwlaszcza w rzadowych limuzynach goraco pozdrawiam "Polska inteligencje"
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Gość napisał:
Wysłałem.
ja również poproszę o to zdjęcie em_stad@wp.pl
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...